USD/JPY analizi

Haftanın üçüncü işlem gününde Japonya’da zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de ise açıklanan dayanıklı mal siparişleri virüsün etkilerinin henüz görülmediği şubat ayında yüzde 1.2 arttı. (AHL Yatırım)

Haftanın üçüncü işlem gününde Japonya’da zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de ise açıklanan dayanıklı mal siparişleri virüsün etkilerinin henüz görülmediği şubat ayında yüzde 1.2 arttı. Haftanın dördüncü işlem gününde ABD ekonomisinde geçen yılın son çeyreğinde yıllıklandırılmış büyüme değişmeyerek yüzde 2.1 oldu. Açıklanan ABD işsizlik maaşı başvuruları ise 3.3 milyonla rekor kırdı. Gün içerisinde Fed Başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının ekonomiye kredi akışını desteklemek için güçlü çabalarını sürdüreceğini söyledi. G-20 ülkelerinin liderlerinin gerçekleştirdikleri olağanüstü toplantının ardından yaptıkları açıklamada, koronavirüs salgınını ve onun etkilerini yenmek için "ne gerekiyorsa" yapacakları taahhüdünde bulundu. Küresel piyasalarda yayılmakta olan virüsün yıkıcı etkileri devam ederken, gün sonunda takip edilen gelişmeler ile birlikte USD/JPY paritesinin aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.

 

Teknik olarak incelediğimizde, USD/JPY paritesinin 108,40 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 109,00 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 107,80, 107,20 ve 106,60 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile paritedeki eğilimin yukarı yönlü olması durumunda ise 109,00, 109,60 ve 110,20 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

1.7b
Okunma