Penta Teknoloji 06-07 Mayıs tarihlerinde halka arz ediliyor

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Tic.A.Ş (PENTA) 06-07 Mayıs tarihlerinde 32,00 - 38,00 TL fiyat aralığında talep toplama yöntemi ile halka arz ediliyor.

 

Tera Yatırım'ın halka arzda konsorsiyum üyesi olarak yer aldığına işaret edilen açıklamada, ''Şirket, sermaye artırımı yoluyla 12.000.000 adet payın sermaye artırımı ve 6.378.752 adet payın ortak satışı yoluyla toplam 18.378.752 TL nominal değerli payın  halka arzını gerçekleştirecektir. Ayrıca Şirketin 2.756.809 adet pay için ek satış hakkı bulunmaktadır. Yatırımcılar, Tera Yatırım Online şubesi ve 0212 365 10 00 çağrı merkezinden (PENTA) halka arzına katılabilir ve detaylı bilgi alabilir.''

 

Tera Yatırım Hakkında:

Güçlü özsermaye ve uzman kadro ile yola çıkan, eski ismi Stok Menkul Değerler A.Ş. olan Tera Yatırım, 1990 yılında kuruldu. 2005 yılında ortaklık yapısı değişerek günümüzdeki pay sahipleri ile yoluna Tera Yatırım olarak devam etti. Tera, eski Roma bolluk ve verimlilik tanrıçası “Terra” isminden esinlenerek türetilmiş bir isimdir.

 

Tera Yatırım'ın asıl amacı müşteri odaklı bir kurum kültürüyle Türkiye'de aracı kurumlar arasında öne çıkmak ve kaliteli hizmet sağlamaktır. Müşteri memnuniyetine önem veren Tera Yatırım, hukuk ve mevzuattan kaynaklanan her türlü yükümlülüğü titizlikle yerine getirmektedir.

 

Temel prensipleri arasında etik kurallara bağlılık, ileri görüşlülük, bağımsız aracı kurum kimliğinin korunması, müşteriler, çalışanlar ve ortaklar için katma değer yaratmak yer alıyor.

 

Pay Piyasası ve Türev Araçlar Piyasasında Faaliyetlerini sürdüren Tera Yatırım, Sermaye Piyasası Kurul’un “Geniş Yetkili Aracı Kurum” lisansına sahiptir.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma