Olmuksan IP'den KAÇUV Aile Evi'ne destek

Oluklu mukavva sektörünün lider firmalarından Olmuksan IP, çocuklarının tedavisi için şehir dışından İstanbul'a gelen, maddi açıdan dezavantajlı ailelere ücretsiz konaklama imkanı sağlayan; ailelerin gıda,


Oluklu mukavva sektörünün lider firmalarından Olmuksan IP, çocuklarının tedavisi için şehir dışından İstanbul'a gelen, maddi açıdan dezavantajlı ailelere ücretsiz konaklama imkanı sağlayan; ailelerin gıda, temizlik, sosyal alan, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılayan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı 2. Aile Evi projesine destek oldu. Olmuksan IP, İstanbul Maratonu'nda koşarak bağış toplayan çalışanlarının da katkılarıyla, Pendik Aile Evi'nde yer alan “doğa sınıfı”nı hayata geçirdi.
 
Yarım asrı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesiyle Türkiye'de oluklu mukavva ambalaj sektörünün öncü şirketlerinden Olmuksan International Paper (Olmuksan IP), 2018 İstanbul Maratonu'nda koşarak bağış toplayan çalışanlarının da desteğiyle, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı'nın Pendik'te hizmete sunduğu 2. Aile Evi'ndeki “doğa sınıfı” projesini üstlendi.
 
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı'nın, İstanbul Valiliği'nin desteğiyle 2012 yılında hizmete sunduğu KAÇUV Aile Evi, kanser tedavisi için tüm yaşam düzenlerini çok uzakta bırakarak İstanbul'a gelen ancak ebeveynlerinin maddi durumlarından dolayı tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine konaklama, gıda, hijyen ve psiko-sosyal destek imkanları sunan bir merkez.
 
KAÇUV Pendik Aile Evi'ne destek olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Olmuksan IP Genel Müdürü Ergun Hepvar, “Aile Evi'nde konaklama odalarının yanı sıra doğa sınıfı, sosyal alan ve bir hobi odası gibi ortak alanlar yer alıyor. Olmuksan IP olarak doğa sınıfı projesini üstlendik. Proje için bağış tutarının yaklaşık yüzde 50'sini gönüllülerimizin koşusuyla topladık. Kalan yüzde 50 bedel şirketimiz tarafından karşılandı. Günümüzde sivil toplum kuruluşlarına destek olmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Önümüzdeki dönemde de bu bakış açısıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
 
KAÇUV'un Avrupa yakasındaki 1. Aile Evi'nin başarısının ardından, Anadolu yakasındaki yoğun talepleri karşılamak üzere başlatılan 2. Aile Evi projesi, mümkün olduğunca daha fazla çocuğa ulaşarak çocukların tedavi süreçlerini uygun bir yaşam alanında geçirebilmeleri için 22 odayla hizmet verecek.
 
Hibya Haber Ajansı

392
Okunma