Muratbey Peynirleri “Lojistiğe Katkı Ödülü’’nü layık görüldü

Sektörün yenilikçi lideri Muratbey Peynirleri, ihracatını artırarak lojistik sektörüne iş kaynağı oluşturup yarattığı katkı nedeniyle 12. Atlas Lojistik Ödülleri organizasyonunda “Lojistiğe Katkı Ödülü’nü kazandı. Muratbey, peynir gibi hassas bir ürünü dünyada 5 kıtada sofralara güvenle ulaştırarak, Türk ekonomisine ve katma değerli ihracatına sağladığı desteği ödülle taçlandırdı.

Türkiye’nin tamamen yerli sermayeli, milli peynir markası Muratbey, gerçekleştirdiği ihracatlar ile ülke ekonomisine döviz katkısı sağlamaya devam ederken ülkemizin prestijli ödüllerinden “Atlas Lojistik Ödülleri” yarışmasında ödüle layık görüldü. 11 Kasım 2021 EKO MMI Fuarcılık tarafından düzenlenen Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda farklı kategorilerde toplam 72 aday yarıştı. Muratbey Peynirleri, lojistik sektörüne iş kaynağı oluşturup yarattığı katkı nedeniyle 12. Atlas Lojistik Ödülleri organizasyonunda “Lojistiğe Katkı Ödülü”nü kazandı.

Muratbey güvenli ve sağlıklı gıdaya önem veriyor

Pandemiyle birlikte gıda güvenliği ve sağlıklı gıdaya ulaşımda yaşanan sıkıntıları anlatan Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “ Peynir son derece hassas bir ürün dolayısıyla biz üretiminde ne kadar hassas davranıyorsak lojistiğinin de aynı hassasiyetle yürütülerek tüketicilere güvenilir ürünlerin ulaşıyor olması çok önemli. Pandemi döneminde net olarak gördük ki gıda güvenliği çok önemli ama bir o kadar da gıdanın insanlara zamanında ve sağlıkla ulaşabilmesi çok önemli. Yani gıda güvenliği gibi güvenli gıdaya erişim de son derece kritik. Lojistik ve üretim aynı ekosistemin parçası. Birbirinin başarısıyla güçlenen ve sürdürülebilir başarıyı ancak birbirini destekleyerek elde edecek iki sektör” diye konuştu.

Muratbey, lojistik sektörüne verdiği katkı ile ihracatını arttıracak

Uluğ, özellikle pandemi döneminde aldığı hızlı ve etkin yöntemlerle insan sağlığını koruyan ve gıdaya ulaşımda güvenliği sağlayan Türkiye’nin milli peynir markası Muratbey’in ihracatının artarak devam edeceğini söyledi. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Biz çok yakın zamanda Turquality seviyesine de yükseldik. İhracatımız bundan sonra Turquality’nin de gücüyle daha da artacak. Şu anda lojistik sektörünün muhteşem desteği ile dünya çapında 5 kıtadaki herkesin sofrasına peynir gibi hassas bir ürünü başarıyla ulaştırıyoruz. İşi hakkıyla yapan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Muratbey Sosyal Medya Hesapları:

https://www.instagram.com/muratbeypeynir/

https://twitter.com/MuratbeyPeynir

https://www.facebook.com/MuratbeyPeynir

 

MURATBEY HAKKINDA

1965 yılında Eminönü’nde küçük bir peynirci dükkânıyla peynir sektörüne adım atan Muratbey, 1992 yılında ilk üretim tesisini açtı. Muratbey; 35 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi, yaklaşık 400 çalışanı ve günde 700 ton süt işleme kapasitesi ile Türkiye çapında 50 bini aşkın satış noktasına, dünya çapında 5 kıtaya ulaşmaktadır. 2008 yılında yurtdışına açılan ve 60’a yakın ülkede marka tescili alan Muratbey, 300’ün üzerinde ürün çeşidi ile farklı coğrafyalardaki birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.  Güvenilir gıdayı tüketicilere ulaştırmayı, birinci önceliği olarak belirleyen Muratbey, D vitamini eksikliğine karşı dünyada ilk kez D vitamini ile zenginleştirilmiş peynirler üretmeye başlamıştır. Başta BRC Global Gıda Güvenliği Standardı Belgesi ve TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi olmak üzere en önemli gıda sertifikalarına sahiptir.  Sürdürülebilir Gıda Platformu üyesi de olan Muratbey,   sadece ürünleriyle değil geliştirdiği teknolojik projelerle de sektöründe öncü ve örnek olma rolünü devam ettirmektedir. Muratbey, toplumun gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla birçok sosyal sorumluluk projesini de başarıyla sürdürmektedir.  Muratbey, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın TURQUALITY®  programı üyesidir. Muratbey, dünya çapında 5 kıtaya gerçekleştirdiği ihracatlar ile ülke ekonomisine döviz katkısı sağlamaya devam ederken, Türkiye'nin dünyada benzeri olmayan, en prestijli Destek Programında “Turquality” seviyesine yükseldi.  Muratbey, süt ve süt ürünleri sektöründen 3. marka olarak yer aldığı TURQUALITY®   programı sayesinde global rekabet gücünü üst noktalara taşımak için çalışmalarına devam etmektedir.

 


Hibya Haber Ajansı

Okunma